ÚvodČlánkyVideaRozcestníkMapaDiskuzeKontaktFiktivní město

Rozcestník

 Kultura
 Sport
 Památky
 Občerstvení
 Ubytování

 

 

  TOPlist

Články

3. Hradubický běh (12.4.2009)
Netradiční závod se uskuteční v sobotu 16. května 2008 od 9:30 dopoledne. Jde o přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl jeden společný na půlce cesty. Trať má cca 10,1 kilometrů (z každé strany). Běží se za každého počasí.
Start Pardubice: Poděbradská ulice - zastávka
MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu)
Start Hradec Králové: Lipky – zastávka
MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice)
(křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká)
Cíl:
Čeperka (restaurace „U Metelků“ – zasloužené občerstvení)

Bližší informace a registrace na www.ph7.cz

Pardubice i Hradec se mění před očima (25.7.2008)

Po dokončení stavby Magnum přímo v centru Parduic se v tomto městě kutá dále. Vedle obchodního domu Tesco roste další obchoďák a kus vedle druhé multikino v Pardubicích (nutno podotknout, že stávající CineStar je od nového multikina vzdálen vzdušnou čarou 500 metrů). Co nevidět se uzavře plavecký bazén v Pardubicích a bude se zde dělat rozsáhlá rekonstrukce a nové aquacentrum. Hradec Králové připravuje pro změnu koupání venkovní za několik stovek miliónů korun, tak snad se už konečně dočkáme. Zůstaňme ještě u sportu a povšimněte si opět zmodernizované pardubické ČEZ Arény; Hradec nezůstává pozadu fanoušci ledového ostří se mohou těšit na zmodernizovaný ČEZ Stadion. A nakonec zmíňka o královéhradeckém Terminálu hromadné dopravy, též za několik set miliónů korun. Kdo jste ještě neviděl, doporučujeme shlédnout - svezte s MHD po příjezdu na Hlavní nádraží ještě o jednu novou zastávku dál...

Nezájem diváků předčasně ukončil festival Happy Days (20.7.2008)

19. 7. 2008 - HRADEC KRÁLOVÉ

V sobotu ráno skončil předčasně na letišti v Hradci Králové festival Happy Days. Ten měl podle původních plánů organizátorů trvat jedenáct dnů. Akce ale během tří dnů přilákala pouze tisícovku návštěvníků. Pořadatelé přitom festival označovali za největší prázdninovou párty v historii Čech.

Zatím není jasné, jestli se účastníkům bude vracet vstupné. „Velice neradi Vám musíme oznámit, že festival Happy Days jsme museli předčasně ukončit z důvodu nízké návštěvnosti a nepřízně počasí,“ uvedli pořadatelé na internetových stránkách akce.

Předpokládá se, že pořadatelé utrpěli vysokou finanční ztrátu. „Velice nás mrzí tato skutečnost. Situace je pro nás velice obtížná, zejména finančně. Proto Vás prosíme o co největší toleranci, pokud možno ve všech ohledech.

Podle jednoho z organizátorů Jaroslava Judase měla podle původního předpokladu denní návštěvnost činit několik tisíc lidí. "Měl to být první ročník, ale začít tak velkým festivalem bylo zřejmě velké sousto," řekl Judas. Prodělek odhadl na několik miliónů korun.

Neúspěch nezpůsobilo jen počasí

"Hlavní příčinou nezdaru bylo zřejmě počasí, ale přes velkou snahu pořadatelů selhala i řada dalších faktorů," řekl dramaturg festivalu Radek Laurin.

Organizátoři avizovali, že na akci vystoupí stovky hudebních skupin, desítky divadelních souborů z oblasti pohybového a alternativního divadla, multimediální umělci a další. Součástí festivalu měl být taneční stan, sportovní aréna, workshopy, umělecké dílny nebo módní přehlídky.

Už čtvrteční zahajovací večer však naznačoval problémy. Na hlavní hvězdu - newyorskou skupinu Fun Lovin' Criminals - se přišlo podívat pouze několik stovek fanoušků. Koncert navíc začal s dvouhodinovým zpožděním, což organizátoři omlouvali technickými problémy.

Zdroj: seznam.cz

Prodej reklamy na Hradubice.cz (6.5.2008)
Na serveru Hradubice.cz máte možnost unikátní na internetu ojedinělé reklamy v podobě průhledných bannerů v mapě. Bližší informace zde.

Rychlostní silnice mezi Hradcem Králové a Pardubicemi (6.5.2008)
Rychlostní silnice propojující Hradec Králové a Pardubice (R37) je téměř postavena. Největší dálniční křižovatka ve střední Evropě je v tuto chvíli rozestavěna v České republice u Opatovic nad Labem. Silnice kříží rychlostní silnici R35, která se napojuje na dálnici D11 na Prahu a Polsko. Na východě silnice míří na Brno a Olomouc. Zde Vám unikátně přinášíme foto ze stavby. Video simulaci si pusťte v v sekci video.

2. Hradubický běh (4.5.2008)

Bližší informace o druhém Hradubickém běhu najdete na www.ph7.cz.

Hradubický běh (9.5.2007) – Pardubice – Hradec Králové

Netradiční závod se uskuteční v sobotu 19. května 2007 od 9:30 dopoledne. Jde o přátelský běžecký závod mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl bude jeden společný na půlce cesty. Trať má cca 10,5 kilometrů (z každé strany). Závodu se mohou zúčastnit i handicapovaní, jako vozíčkáři, slepci s doprovodem a další.
Start Pardubice: Cihelna – zastávka MHD č. 16 „Cihelna, točna“ (křižovatka ulic K Rozvodně a Kunětická)
Start Hradec Králové: Lipky – zastávka MHD „Lipky“ (směr Fakultní nemocnice) (křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká)
Cíl: Bukovina nad Labem (hostinec „U Buku“ – zde se účastníci závodu dočkají zaslouženého občerstvení)
Bližší informace o akci a možnost registrace naleznete na webu pořadatele: www.ph7.cz.

Užijte si trošku legrace ve Vašem fiktivním městě Hradubice:

 Úvod
 Články
 Pozemky

   
©2008 Hradubice.cz